/Files/images/ln/liniia-53.gifГурток фізкультурно-спортивного
спрямування "Здоров'ятко"

/Files/images/gurtkova_robota/zdorovyatko/small_information_items.gif

«Найкращий дарунок,
який ми можемо зробити дитині,
- це не любов до неї,
а навчити вмінню любити самого себе»

(Жак Саломе)

Одним із основних і високих показників рівня розвитку сучасної цивілізації є здоров’я його нації. Здорова дитина – головна мета найближчого й віддаленого майбутнього будь-якої країни. Виховання здорового покоління – це мета, до якої потрібно йти сучасному суспільству, і першою ланкою у реалізації цієї мети виступає дошкільний заклад. Основою системи фізичного виховання дітей у дошкільному закладі безперечно є фізкультурні заняття. І з метою оптимізації фізичного навантаження дітей, особливу увагу потрібно приділити сучасній формі фізичного виховання, адаптованої для дошкільників – так званий фітнес для дітей. Фітнес (від анг. Fitness, від слова «to fit») – відповідати, бути в хорошій формі в більш широкому сенсі – це загальна фізична підготовленість організму людини. В сучасній системі фізичного виховання, це не що інше, як модернізована фізична культура.

Фітнес індустрія починає успішно розвиватись в системі фізкультурної освіти. Це строго наукова система удосконалення людини. Вся багатогранність фізичних вправ у фітнесі направлена на становлення і підтримку фізичної форми, тому тема дитячого фітнесу набуває все більшої популярності. Заняття фітнесом не лише сприяють зміцненню всіх груп м’язів та розвитку рухових навичок, а й викликають неабиякий інтерес у дітей. В рамках сучасного суспільства фітнес – це культура фізичної активності окремої людини, її здоровий спосіб життя.

Саме тому в останні роки поряд з традиційними засобами фізичного виховання, оздоровлення дітей дошкільного віку широкого використання набув дитячий фітнес. Зважаючи на це, на основі даних спеціальної наукової та методичної літератури нами було розроблено комплексну програму оздоровчої реабілітації дітей старшого дошкільного віку «Здоров’ятко», основним засобом якої виступив оздоровчий фітнес. Запропонована нами програма – це цілий комплекс вправ, музично-ритмічних рухів, оздоровчих занять, занять з нестандартним обладнанням, рухливих ігор і спортивних естафет, завдяки яким у дітей виробляються правильні стереотипи рухів, формуються життєво необхідні навички і уміння. Саме так закладається і правильна постава, і рівний почерк, і чітка мова. В процесі реалізації запропонованої програми «Здоров’ятко», дитина навчиться: відчувати своє тіло, розвивати відчуття такту, ритму, виявляти емоції, а будь-які емоції «живлять» мозок.

/Files/images/gurtkova_robota/zdorovyatko/IMG_0453_новый размер.JPG

/Files/images/gurtkova_robota/zdorovyatko/IMG_0465_новый размер.JPG

Вся багатогранність фізичних вправ у фітнесі спрямована на становлення і підтримку фізичної форми дитини, заняття фітнесом сприяють зміцненню всіх груп м’язів та розвитку рухових навичок, викликають великий інтерес у дітей. Найперше – це профілактика неправильного склепіння стопи і тренування гарної постави завдяки регулярним заняттям спортом. Такі заняття зміцнюють всі м'язи тіла і опорно-рухову систему організму. Грайлива форма занять і їх веселий ритм розвиває витривалість, швидкість, силу, координацію дитячих рухів. Помірний темп рухів під час занять фітнесом зовсім не обтяжує дихальну систему, а навпаки, зміцнює її. Регулярні заняття фітнесом – прекрасний засіб зміцнення імунітету дитячого організму. І ще, регулярні заняття фітнесом допоможуть дитині знайти нових друзів, у відповідності зі своїми інтересами і захопленнями.

У програмі використано найбільш доступні для дітей старшого дошкільного віку види фітнесу: йога для дітей, дитяча класична і танцювальна аеробіка, дитяча фітбол-аеробіка, степ-аеробіка для дітей, фітнес казка (ігровий стретчинг), весела біодинаміка,корекційне тренування, хореографія для дітей у форматі фітнесу.

/Files/images/gurtkova_robota/zdorovyatko/IMG_0479_новый размер.JPG

/Files/images/gurtkova_robota/zdorovyatko/IMG_0482_новый размер.JPG

Під час розроблення програми та визначення змісту роботи з дітьми використано авторську програму М.М.Єфименка «Театр фізичного виховання і оздоровлення дітей дошкільного віку і молодшого шкільного віку». Багаторічний досвід М.М. Єфименка дав можливість йому сформулювати педагогічні заповіді та «золоті формули» рухового розвитку дітей,які визначено із врахуванням біологічних, фізіологічних, анатомічних, біомеханічних закономірностей гармонійного розвитку дитини в період її росту. На основі педагогічних заповідей та «золотих формул», визначених педагогом, організовується та проводиться заняття для дітей. Кожне заняття – цікава ігрова подорож, динамічна та емоційна, а музика створює веселий настрій, що є запорукою корисних спортивних занять.

«Тіло без руху подібне до стоячої води, яка псується, пліснявіє, гниє», – писав учений-медик Н. Максимович-Амбодик.

Мій особистий погляд на спорт, зокрема фітнес – особливий. Я, керівник гуртка «Здоров’ятко» (інструктор з фізичної культури Соловйова Н.В.), спортом займаюсь з 5-ти років, фітнесом – вже більше десяти. Своїм власним прикладом залучаю до занять і дітей, і дорослих. І власне розмову про фітнес вважаю зайвою: про це потрібно не говорити, цим потрібно займатись.

- Комплекс аеробіки зі стрічками:«Райдужна веселка»(розвиваюче направлення «Step-by-step» програми по фітнесу для дошкільнят «Здоров’ятко») переглянути...

- Заняття по фітнесу для дітей старшого дошкільного віку переглянути...

- Десять заповідей і вісім золотих формул природного рухового розвитку дітей за авторською системою М.М.Єфименка "Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей дошкільного і молодшого шкільного віку"переглянути...

Любіть себе і будьте здоровими!


Кiлькiсть переглядiв: 2064