/Files/images/ln/liniia-1142.gifДитячий масаж

Масаж корисний в будь-якому віці, а немовлятам він просто необхідний. Що може так природно виразити любов, як не ласкавий дотик? Поділіться своїм теплом з маленьким чоловічком і дайте йому відчути себе захищеним. Масажуючи немовляти, ви укріплюєте зв′язок між вами. Малюкам, як правило, подобається масаж, вони після нього краще сплять. Головне, про що потрібно пам’ятати, це обережність при поводженні з ще крихким тільцем.

/Files/images/mediki/Масаж2.gifМасаж немовлятам

Масажуючи немовляти, зосередьтесь на грудях і спині і застосовуйте лише легкі, пурхаючі дотики. У жодному випадку не масажуйте голову, тому що кісті голови ще дуже підатливі. Кращий час для масажу вашого малюка - кінець дня, перед купанням і сном. Якщо ви навіть дуже втомилися, повірте: варто вам почати, як відчуєте, що обидва розслабляєтеся.
Якщо малюк виражає незадоволеність, відразу ж припиніть. Масаж тільки тоді корисний, коли приносить задоволення вам обом.

Підготовка до масажу

Переконайтеся, що в кімнаті тепло, тому що малюки дуже чутливі до холоду. Постеліть пелюшку або м’який рушник. Якщо ви маєте намір використовувати масло, воно повинне бути заздалегідь зігріте. У Індії для масажу немовлят часто використовують суміш кокосового і кунжутного масел, але підійдуть, також мигдальне, абрикосове або масло з кісточок винограду.
У ідеалі масло повинне бути органічне і холодного віджимання.

Малюкам дуже подобається, коли їх обіймають, ласкаво погладжують. Такий близький контакт дуже важливий для розвитку дитини, оскільки укріплює зв′язок між ним і матір’ю.

Прийоми масажу для немовлят

Перш ніж почати власне масаж, поспілкуйтеся з малюком, пограйте. Дуже важливо зрозуміти, в якому він настрої.

  • Притисніть дитину до себе, щоб тепло вашого тіла, биття серця і ритм дихання заспокоїли його. Немовлятам подобається лежати на вашому м’якому тілі. Покладете одну руку на куприк, а іншою ніжно погладжуйте малюка по голові.
  • Легко перебираючи кінчиками пальців по спинці малюка спочатку вгору, потім вниз, ви викличете задоволений сміх. Найлегші дотики лоскочуть і стимулюють ніжну шкіру.
  • Здається, немовля ніколи не перестане цікавитися своїми пальчиками на руках і ногах. Скористайтеся цим і по черзі обертайте крихітні суглоби.
  • Немовлятам подобаються пасивні вправи, вони сприймають їх як гру. Скористайтеся цим, щоб попрацювати з суглобами на руках і ногах. Зігніть одне коліно, а потім випряміть ногу. Виконайте те ж саме з іншою ногою. Повторіть кілька разів.
  • Якщо малюк не виявляє незадоволеності, увітріть в його шкіру живильне масло. Легкі погладжування по спині, круги або навхрест, заспокоять малюка і стануть хорошим завершенням сеансу.

Масаж дітям молодшого віку

Для масажу дітей молодшого віку вам буде потрібно крісло вище. Можна також підкласти дитині подушки. Не забудьте про опору для ніг (підкладіть подушки). Будьте гнучкими і творчо підходьте до масажу маленьких дітей, знаходячи вірне рішення для виниклих проблем. Якщо, наприклад, дитина скаржиться на головний біль, запропонуєте масаж спини або плечей. Зазвичай досить 5-10 хвилин.
Стежте за реакцією дитини і не намагайтеся переконувати його в необхідності продовжити сеанс, якщо йому не сидиться на місці або він погано себе відчуває.

Закінчивши масажувати дитину будь-якого віку, встаньте позаду нього, покладіть обидві руки йому на плечі, пальцями вперед, і попросіть зробити глибокий вдих, а потім видих. На другому видиху м’яко натисніть на плечі і відразу ж відпустіть. Цей простий прийом дозволяє "заземлити” енергію дитини і зняти напругу, що залишилася.

Масаж голови можна робити дітям починаючи з трирічного віку. Рухи повинні бути легкими, короткими і приємними.

***

/Files/images/mediki/masaj/IMG_9383_новый размер.jpg

/Files/images/mediki/masaj/IMG_9386_новый размер.JPG

***

Видеоурок "Детский массаж" от "Світ Мам"

Массаж для грудничка - часть 1

Массаж для грудничка - часть 2

Массаж для грудничка - часть 3


/Files/images/ln/liniia-1142.gif

Кiлькiсть переглядiв: 224