фізкультурні паузи

/Files/images/nstruktor_z_fk/0008-012-Rebjata-davajte-budem-vezhlivymi.pngДо системи оздоровчо-профілактичних заходів входить обов’язкове проведення фізкультурної паузи (динамічної перерви) між заняттями, на яких переважає розумове навантаження (розвиток мови, грамота, математика) або ручна праця (малювання, ліплення, аплікація та ін.). Винятком є той випадок, коли наступним заняттям є фізкультура або музика. Діти дошкільного віку потребують частої зміни діяльності. Виданий педагог К.Д. Ушинський підкреслював, що дитина вимагає діяльності безперестанку і стомлюється не внаслідок діяльності, а внаслідок її одноманітності та однобічності. Тому фізкультурні паузи є ефективним засобом підвищення працездатності і зниження втоми у дітей протягом навчального процесу.

Зміст фізкультурних пауз становлять ігри середньої рухливості («Совонька», «Зроби фігуру», «Знайди прапорець» та ін.) або хороводні («Коровай», «Каруселі», «Мак»), танцювальні рухи під музику (платівка, магнітофонний запис), комплекс вправ ритмічної гімнастики або загальнорозвиваючих вправ (5-6), які вже знайомі дітям.
У теплу погоду фізкультурні паузи проводяться переважно на свіжому повітрі. До них входять вправи у прокачуванні, киданні та ловленні м’яча одне одному, вправи з малим м’ячем (школа м’яча), ходьба по колоді, стрибки в глибину, через скакалку та ін. Для цього слід виносити на майданчик великі та малі м’ячі, скакалки, обручі та інший інвентар.

У старших групах спосіб проведення фізкультурних пауз може мати комбінований характер і складатися із комплексу загальнорозвиваючих вправ та рухливих ігор, які вже знайомі дітям. Спочатку виконується 5-6 вправ, а потім проводиться рухлива гра (одне-два повторення).

***

«Сонячні зайчики»

Раз, два, три, чотири, п’ять - (Діти плескають в долоні)
Всюду можу я гулять (Діти вільно ходять по кімнаті).
Стриб і стриб у сяйві дня (Діти стрибають)
Зникло сонце, зник і я (Діти присідають)
Знову сонце – ось він я! (Діти стрибають)

***

«Звірята»

Лапки в боки, вушка вгору, (руки на поясі)
Скачуть білочки по бору. (стрибки)
Кожний ранок на галяві (зупинились)
Спритно роблять вільні вправи (довільні вправи)
Притомилися звірята (слідом за вихователем)
І пішли відпочивати ( сідають на місця).

***

«Теремок»

Стоїть в полі теремок. (пальці розведені)
Він закритий на замок: (пальці сплетені)
в замок Дрік-дрок, дрік-дрок. ( рухи кистями ліворуч)
Біжить в полі коток: ( праворуч)
Скок-скок, скок-скок. ( рухи від себе – до себе)
Відчинив ключем замок: (пальці розімкнути)
Цок!!! (два кулачки).

***

«Раз, два, три, чотири…»

Раз – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Хто зуміє присідати
І ногам роботу дати?
Раз – піднялись, два – присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто втомився присідати,
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.

Фізкультурна пауза повинна закінчуватися за 2-3 хв. до початку наступного заняття, щоб діти змогли заспокоїтися і своєчасно підготуватися до заняття. Тривалість її 6—10 хвилин

Кiлькiсть переглядiв: 10220